Co warto podawać noworodkowi

wpis w: Zdrowie | 0

Przyjście na świat dziecka to wielka radość dla rodziców, z którą wiąże się wiele nowych obowiązków. Młodzi rodzice spotkają się z sytuacjami, na które nie są przygotowani, a które
z pewnością ich zdziwią i zaniepokoją. Być może zdarzy się także kolka, która jest dla malucha bardzo męcząca. Dziecko pręży się i krzyczy. W takiej sytuacji pomogą krople BioGaia.

Czym jest kolka?

Kolka to nagły, bolesny skurcz jelit, który pojawia się u niemowląt między pierwszym a trzecim miesiącem życia. Kolki pojawiają się nagle i niespodziewanie i zazwyczaj szybko mijają. Jak dotąd, specjaliści nie odkryli przyczyn ich występowania. Zdaniem pediatrów, najbardziej prawdopodobnym powodem kolki jest niedojrzałość przewodu pokarmowego dziecka, który nie potrafi sobie poradzić nawet z tak dobrze przyswajalnym i łatwo trawionym pokarmem, jakim jest mleko mamy, a tym bardziej z pokarmem sztucznym. Ataki kolki pojawiają się codziennie o tej samej porze. Dziecko podkurcza nóżki, pręży się, a jego brzuszek jest bardzo twardy. Płacz jest wtedy zupełnie inny niż krzyk wywołany głodem lub znudzeniem.

Jak poradzić sobie z kolką? BioGaia i inne specyfiki

Kiedy zacznie się atak kolki, spróbujmy uciszyć maleństwo: przytulmy je, kołyszmy. Przede wszystkim, nie możemy wpaść w panikę. Spokojna mama sprawi, że dziecko szybciej się uspokoi. Malucha można położyć na brzuchu, a następnie warto pomasować jego plecy. Pomaga także masaż brzuszka i ciepłe okłady. Podajmy dostępne w aptece środki, które ułatwiają przemianę materii i usuwają gazy. Mogą to być preparaty na bazie kopru lub te zawierające dimetikon, których działanie polega na rozbijaniu większych pęcherzy gazu na drobniutkie pęcherzyki, które są mniej dokuczliwe. Neonatolodzy radzą, by cierpiącemu dziecku regularnie dawać krople BioGaia, które działają nie tylko na kolki, ale i na ból brzuszka.

W tym dziale  Dlaczego warto wybierać świeże produkty?

Czym są i jak działają krople BioGaia?

BioGaia to probiotyczne krople, które w prosty, bezpieczny i wygodny sposób uzupełniają florę jelitową człowieka. Można je dodawać do jedzenia i picia lub podawać na łyżce, więc są doskonałe dla niemowląt i małych dzieci, które nie są w stanie połknąć tabletek. Krople BioGaia zawierają probiotyczny szczep bakterii Lactobacillus reuteri (L. reuteri) Protectis zawieszony w oleju. Szczep izoluje się z pozbawionego toksyn mleka matki, a wystarczy podać pięć kropli , by zapewnić zalecaną dobową dawkę 100 milionów aktywnych, prozdrowotnych bakterii L. reuteri Protectis.

Probiotyki pobudzają pracę jelit, a dzięki temu potrafią rozprawić się z zaparciem, ułatwiają trawienie i oczyszczanie organizmu z toksyn. Oznacza to, że wspierają pracę układu pokarmowego dziecka.
Każda mama chce, by jej dziecko było zdrowe i szczęśliwe. Kolka to cierpienie nie tylko dla malucha, ale i dla rodzica, który nie wie, jak pomóc niemowlęciu. W takich sytuacjach warto podawać krople BioGaia, które wspomogą pracę układu trawiennego, a dziecko poczuje się lepiej.