Serum do włosów

Skuteczne utrwalenie fryzury

wpis w: Twój wygląd | 0

Piękna, misternie ułożona fryzura wymaga odpowiedniego utrwalenia. Jak utrwalić loki, a jaki produkt będzie lepszy do utrwalenia koka? Czym różnią się żele od past i gum? Jaki lakier do włosów wybrać, by fryzura była dobrze utrwalona? Oto najczęściej zadawane pytania związane z utrwalaniem fryzur. Poniżej znajdziesz na nie odpowiedzi.

Jakie produkty do utrwalania fryzur dostępne są w drogeriach?

Na drogeryjnych półkach można znaleźć przeróżne produkty do utrwalania fryzur. Wybierając produkt odpowiedni dla siebie i rodzaju fryzury warto zwrócić uwagę przede wszystkim do jakiego rodzaju włosów są przeznaczone określone produkty, jak bardzo utrwalają fryzurę i czy polecane są do włosów prostych czy kręconych. Z reguły producent umieszcza te informacje na opakowaniu. Do najczęściej stosowanych kosmetyków utrwalających fryzurę należą:

lakiery do włosów – są to jedne z podstawowych kosmetyków służących do utrwalania fryzur. Są dostępne w opakowaniach z atomizerem lub w spray. Są lakiery lekko i mocno utrwalające fryzurę. Do utrwalenia loków czy lekkich fal lepiej wybrać lakier oznaczony cyfrą od 1do 3, do utrwalenia koków i splotów będą lepsze mocniejsze lakiery. Warto wybierać te lakiery, które są odporne na wilgoć i pozostawiają fryzurę elastyczną. Lakier nakłada się na suche włosy już po ułożeniu fryzury;

W tym dziale  Filozofia marki Davines: naturalne składniki i dbałość o środowisko

pianki do włosów – piankę nakłada się na wilgotne włosy przed ułożeniem fryzury. Pianki najczęściej stosuje się do układania i utrwalania loków oraz do dodawania włosom objętości. Kosmetyki tego rodzaju poleca się przede wszystkim do włosów cienkich i kręconych, gdyż nie obciążają ich struktury;

pasty, woski i gumy – polecane są do utrwalania ekstrawaganckich fryzur. Podkreślają pojedyncze pasma. Guma dodatkowo pozwala na dowolność stylizacji przez długi czas. Pasta z reguły nadaje włosom matowe wykończenie, zaś wosk dodaje włosom blasku. Kosmetyki tego rodzaju nie są polecane do włosów cienkich i przetłuszczających się, z uwagi na to, że mogą obciążać włosy. Nie należy też przesadzać z ich ilością, gdyż włosy będą wydawały się oklapłe i brudne.

Jakie są domowe sposoby na utrwalenie fryzury?

Jednym z najpopularniejszych domowych sposobów mogących zastąpić drogeryjne kosmetyki do utrwalania włosów jest wykorzystanie siemienia lnianego. Należy przygotować z niego płukankę, którą myje się włosy przed układaniem i suszeniem włosów. Tego rodzaju sposób jest najlepszy do układania i utrwalania loków.

Na co zwracać uwagę w czasie używania kosmetyków do utrwalania fryzur?

Nakładając kosmetyki utrwalające na włosy należy uważać przede wszystkim na to, by nie przesadzić z ich ilością. Nadmiar każdego z wyżej wymienionych kosmetyków spowoduje, że włosy będą wyglądały nienaturalnie, a w przypadku past czy wosków również na przetłuszczone. Nadmiar takich kosmetyków nie jest też dobry dla zdrowia i wyglądu włosów. Ciągłe ich stosowanie może zmatowić włosy i uszkodzić ich strukturę. Właśnie dlatego warto dać włosom odpocząć po każdorazowym stosowaniu kosmetyków utrwalających.

W tym dziale  Chirurgia laserowa – Wrocław korzysta z nowoczesnych metod leczenia oczu