kiedy zdecydowac sie na mleko modyfikowane

Jak dbać o niemowlaka?

wpis w: Zdrowie | 0

Nareszcie jest z wami – najmłodszy członek rodziny, długo oczekiwany maluszek. Jesteście przerażeni, bo nie wiecie, jak o niego dbać? Spokojnie, bez obaw – na rynku są produkty, takie jak chociażby mleko modyfikowane, które pomagają młodym rodzicom w trosce o swoje największe szczęście.

Pojawia się dziecko

Czekaliście na ten moment przez długie 9 miesięcy. W końcu jest z wami wasz synek lub córeczka. I teraz ogarnia was przerażenie, bo przecież nie wiecie dokładnie co robić… Owszem, dookoła pełno pomocnych osób, jednak to wy macie z maleństwem zostać sami, to wy odpowiadacie za to, czy będzie się prawidłowo rozwijał. A wiadomo, że podstawą, w przypadku niemowlaka, jest odpowiednia pielęgnacja i żywienie. Jeśli mama karmi piersią to doskonale – jednak prawda jest taka, że nie zawsze jest to możliwe. A jeśli nawet, to są też maluchy, których apetyt zdecydowanie przewyższa możliwości pokarmowe mamy. Wtedy do akcji wkracza mleko modyfikowane. Jest to specjalnie stworzone mleko dla niemowląt, które zapewnia nowemu członkowi rodziny wszystkie niezbędne składniki odżywcze.

 

Jakie mleko modyfikowane wybrać?

Kiedyś nie było praktycznie żadnego wyboru – matki musiały karmić pociechy tradycyjnym mlekiem w proszku. Na szczęście te czasy odeszły do lamusa i teraz macie duże możliwości wyboru. Mleko modyfikowane musi jednak być wybrane odpowiednio do wieku maleństwa. Stąd też podział na mleko 1,2 oraz 3. Mleko modyfikowane 1 przeznaczone jest dla maluszków do 6 miesiąca życia. Mleko następne to takie, które podajemy półrocznym dzieciom, do czasu aż ukończą roczek.

 

W tym dziale  Co to jest rehabilitacja stomatologiczna?

Jakie są zalety mleka modyfikowanego?

Przede wszystkim trzeba podkreślić to, że jest ono idealnie dopasowane do potrzeb malutkich brzuszków. Receptura jest tak dobrana, aby zapewnić niemowlakom, jak i starszym maluchom wszystko to, czego potrzebują do prawidłowego rozwoju psychicznego i fizycznego. Poza tym, mleko modyfikowane jest powszechnie dostępne – kupić je można zarówno w sklepach, jak i aptekach. Co ciekawe, jeśli maluszek cierpi na nietolerancję białka, może wtedy spożywać specjalne mleko modyfikowane, przygotowane dla dzieci z alergią pokarmową.

 

Ile mleka modyfikowanego podawać?

Wszystko uzależnione jest od wieku maleństwa. Najlepiej stosować się do zaleceń, jakie umieszczone zostały na pudełku. Pamiętajcie jednak o tym, że są to wartości umowne. Każde dziecko jest inne i jedne maluch może najeść się połową porcji, a drugi nawet po całej może chcieć jeszcze jeść. Im dziecko jest starsze, tym większa dawka mu przysługuje. Na pudełku znajdziecie informacje nie tylko o tym, ile mleka modyfikowanego dziennie powinien przyjmować bobas, ale również o tym, jak przygotować mieszankę, aby zachowane były wszystkie proporcje. Wraz z upływem czasu, mleko modyfikowane staje się bazą innych pokarmów – może posłużyć do przygotowania kleiku, budyniu, racuszków czy deseru. Można więc bez problemu stwierdzić, że mleko modyfikowane to sposób na to, aby wasz maluch jadł smacznie i zdrowo.

W tym dziale  Zabiegi rehabilitacyjne na kolano