Serum do włosów

Dlaczego pielęgnacja włosów jest taka ważna?

wpis w: Zdrowie | 0

Lśniące i zadbane włosy to wspaniała wizytówka każdego człowieka, a ich prawidłowa pielęgnacja pozwala zachować je w odpowiedniej kondycji. Zaniedbane, matowe i zniszczone włosy źle świadczą o właścicielu. Kojarzą się z brakiem staranności i dokładności, nie przykładaniem odpowiedniej wagi do wyglądu oraz stanem pogorszonego zdrowia. Co ciekawe, zła kondycja psychiczna i fizyczna organizmu wpływa na pogorszony wygląd włosów.

Zdrowe włosy

Zdrowe włosy to bardzo istotny element wyglądu. Właściwie dobrana i starannie ułożona fryzura dodaje uroku i pewności siebie. Dotyczy to zwłaszcza pań, dla których nowe uczesanie często wiąże się z dużymi zmianami zarówno w sferze prywatnej, jak i zawodowej. Nie można również pominąć panów, dla których dobra kondycja włosów ma coraz większe znaczenie.

Właściwa pielęgnacja

Aby włosy były zdrowe i lśniące wymagają odpowiedniej pielęgnacji, która pozwala zachować ich dobry stan. Pielęgnacja dotyczy przede wszystkim włosów poddawanych częstym zabiegom z użyciem wysokiej temperatury, jak na przykład suszenie czy prostowanie lub środków chemicznych podczas farbowania. W celu ochrony włosów przed zniszczeniem należy stosować podczas tych zabiegów preparaty ochronne. Zabezpieczają one strukturę włosa przed uszkodzeniami. W przypadku urządzeń wytwarzających ciepło warto wybierać niższe temperatury ich pracy.

Codzienna pielęgnacja w domu

Prawidłowa pielęgnacja włosów w domu ma ogromne znaczenie. Przede wszystkim zbyt duża częstotliwość mycia nie wpływa dobrze na ich kondycję. Z włosa zmywana jest naturalna warstwa ochronna i stają się one podatne na uszkodzenia. Częstotliwość mycia zależy w dużej mierze od rodzaju włosa. Włosy z łupieżem i szybko przetłuszczające się powinny być myte częściej, niż te z tendencją do przesuszania. Stosowany szampon powinien zawierać substancje pochodzenia naturalnego i być indywidualnie dobrany do rodzaju włosa, koloru, tego czy włos ma barwę naturalną czy jest farbowany oraz o czym większość osób nie pamięta – stanu skóry głowy. Codzienne stylizacje, w tym stosowanie silnie utrwalających lakierów, wspomniane powyżej prostownice oraz mocne spinanie za pomocą gumki odbija się negatywnie na kondycji włosów. Ponadto, czesanie stanowiące podstawowy codzienny zabieg pielęgnacyjny może niszczyć strukturę włosa. Powinno się ono odbywać w sposób możliwie delikatny, z użyciem szczotek dobrej jakości, na przykład z włosiem naturalnym.

W tym dziale  Zabiegi rehabilitacyjne na kolano

Profesjonalna pielęgnacja w salonie fryzjerskim

Prawidłowe cięcie włosów możliwe jest jedynie w profesjonalnym salonie fryzjerskim. Tam również powinno się wykonywać farbowanie, ponieważ jest to proces mocno ingerujący w strukturę włosa i powinien być wykonywany po uprzedniej analizie stanu włosów przez profesjonalistę. Dobierze on właściwe preparaty w odpowiednich dla włosów proporcjach. Zaproponuje również kosmetyki profesjonalne do stosowania samodzielnego w domu. Mogą to być równego rodzaju maski i odżywki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *