produkty dla aktywnych

Co jeść, gdy uprawiasz sport?

wpis w: Zdrowie | 0

Wiele osób uważa, że sportowcy, zarówno ci mniej, jak i bardziej zaawansowani, nie muszą się przejmować dietą. Uważa się, że, tak czy inaczej, wszystkie złe produkt zostaną przez nich spalone, więc nie ma sensu przejmować się jednym dodatkowym hamburgerem czy też paczką czipsów. Jest to rzecz jasna ogromny błąd, ponieważ dieta dla sportowca jest o wiele ważniejsza niż dla osoby, która nie uprawia żadnego sportu.

Dlaczego dieta jest ważna?

Jeśli ktoś chce się dowiedzieć, jakie produkty dla sportowców będą najlepsze i co się powinno jeść, uprawiając sport, trzeba się najpierw dowiedzieć tego, z jakiego powodu dieta jest tak właściwie tak ważna.
Uprawianie sportu, nawet tego amatorskiego, to ogromny wysiłek dla całego ciała. Zwykłe bieganie czy też rekreacyjne jeżdżenie na rowerze sprawiają, że ogromnym przeciążeniom poddawany jest układ oddechowy, krążeniowy czy też oczywiście poszczególne partie mięśni. Sprawia to, że organizm potrzebuje znacznie większej ilości energii, a także musi być do niego dostarczana większa ilość składników odżywczych, witamin i mikroelementów. Jeśli tak się nie stanie, szybko doprowadzi się do sytuacji, gdy powstanie niedobór któregoś ze składników np. potasu, co może być nawet niebezpieczne dla zdrowia.

W tym dziale  Dlaczego pielęgnacja włosów jest taka ważna?

Czego powinno się unikać?

Podstawą podczas analizowania tego, co jeść, gdy uprawia się sport, jest przejrzenie listy pozycji, które nie powinny trafiać na talerz, jeśli uprawia się sport. Przede wszystkim unikać trzeba tych rzeczy, które zawierają w sobie ogromne ilości cukrów oraz soli. Wykluczone więc z jadłospisu powinny zostać czipsy, słodkie napoje czy też oczywiście różnego typu słodycze. Co również bardzo ważne, niepolecane są na śniadania płatki śniadaniowe typu musli, które wbrew obiegowej opinii i reklamom nadawanym w telewizji, nie są do końca tak zdrowe, ponieważ zawierają duże ilości cukru.

Jakie są najlepsze produkty dla aktywnych?

Jeśli uprawia się jakiś sport kilka razy w tygodniu, to już to wystarcza, aby znacznie wzrosła potrzeba organizmu na kaloryczność posiłków. Z tego też powodu odradza się wprowadzanie do diety pozycji niskokalorycznych i przeznaczonych do diety odchudzającej. Organizm podczas uprawiania sportu musi otrzymać odpowiednią dla siebie dawkę energii. Co więc powinno się w takiej diecie znaleźć?
Rewelacyjnym rozwiązaniem na dostarczanie do organizmu dużej dawki energii jest spożywanie makaronów, kasz lub ryżu. Produkty te są niezwykle bogate w węglowodany, czyli duże ilości energii. Oczywiście oprócz tego każdego dnia należy spożywać odpowiednią ilość owoców i warzyw, a także produktów mlecznych, ponieważ organizm wymaga większej ilości białka. Powinno być ono dostarczane oczywiście także w postaci mięs. Szczególnie poleca się tu chude białe mięsa, takie jak kurczak, który jest lekkostrawny i nie obciąża tak mocno układu trawiennego, jak mięsa czerwone. Rzecz jasna pamiętać trzeba także o tłuszczach roślinnych, które mogą być spożywane pod postacią olejów, pestek z dyni czy też orzechów.

W tym dziale  Rodzaje zabiegów rehabilitacyjnych w stomatologii: Na czym polegają i komu są skierowane?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *