Chirurgia laserowa – Wrocław korzysta z nowoczesnych metod leczenia oczu

wpis w: Twój wygląd, Zdrowie | 0

Chciałbyś raz na zawsze pożegnać się z parującymi i utrudniającymi uprawianie sportu okularami? A może masz dość soczewek kontaktowych, pamiętania o ich regularnej wymianie i uciążliwych zabiegach pielęgnacyjnych? Z pomocą przychodzi chirurgia laserowa. Wrocław i jego mieszkańcy korzystają z nowoczesnych zabiegów korekty wzroku, sprawdź jakie masz możliwości.

Na czym polega chirurgia laserowa? Wrocław stawia na okulistykę XXI wieku

Laserowa korekta wzroku, nazywana również chirurgią laserową lub chirurgią refrakcyjną to metoda, której początki sięgają lat 90. Ubiegłego wieku. Początkowo polegała ona na wykonaniu precyzyjnego nacięcia rogówki przy pomocy lasera diamentowego.

W toku badań nad ulepszeniem tej metody, okuliści zrezygnowali z wykonywania nacięć. Obecnie chirurgia laserowa polega na modelowaniu przedniej ściany rogówki za pomocą lasera. W jaki dokładnie sposób? To zależy od leczonej wady, chirurg może skorygować:

  • Krótkowzroczność w przedziale sferycznym do około -12 dioptrii,
  • Dalekowzroczność w przedziale sferycznym do około +6 dioptrii,
  • Astygmatyzm w przedziale sferycznym do około 6 dioptrii.

W przypadku starczowzroczności (prezbiopii), lub wad wzroku, które nie kwalifikują się do korekty laserowej, możliwa jest chirurgia refrakcyjna soczewkowa. Zabieg ten polega na wymianie wadliwej soczewki oka na nową lub na umieszczeniu w oku dodatkowej, sprawnej soczewki.

W tym dziale  Jak działają tabletki brązujące skórę?

Zalety chirurgii laserowej. Wrocław korzysta z bezpiecznych metod

Na chirurgię laserową decyduje się coraz więcej pacjentów – nic w tym dziwnego, metoda ta ma wiele korzyści. Zabieg jest bezbolesny i trwa kilkanaście minut, a już w drugiej dobie po operacji pacjent może wrócić do codziennych aktywności. Warto także podkreślić, że chirurgia refrakcyjna przynosi długotrwałe efekty i pozwala na oszczędności w przyszłości – pacjent nie musi wymieniać szkieł czy uzupełniać zapasów soczewek.

Chirurgia laserowa we Wrocławskim Centrum Okulistycznym – zapisz się już dziś

Chcesz zapisać się na chirurgię laserową? Wrocław i jego mieszkańcy mogą skorzystać z usług nowoczesnego Wrocławskiego Centrum Okulistycznego. Placówka zapewnia całościową opiekę – od wizyty kwalifikacyjnej, przez zabieg po opiekę po operacji.

Dla jeszcze większej wygody pacjentów, specjaliści stworzyli aplikację mobilną, w której chory znajdzie wskazówki dotyczące zachowania po zabiegu, a także zalecenia przed planowaną operacją. Już dziś wejdź na stronę centrum i zapisz się na pierwszą konsultację, korzystając z formularza kontaktowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *